Na jaki kolor pomalować salon najlepiej?

domy budowa firma

Nasz salon jest jedną z najważniejszych domowych przestrzeni – tu przyjmujemy gości, tutaj też spędzamy wolny czas z książką czy przed telewizorem. Warto więc zadbać, by miejsce to było urządzone w sposób funkcjonalny i przyjemny. Nie od dziś wiadomo, że kolor znaczenie potrafi oddziaływać na nasze samopoczucie i nastrój, dlatego wykorzystajmy tę wiedzę podczas remontu salonu.

Jaki kolor wybrać do salonu?

Przede wszystkim musimy się zastanowić, jakie kolory lubimy i wykluczyć te, które nam się nie podobają. Następnie zastanówmy się, która z naszych ulubionych barw będzie się nadawała do określonego wnętrza. Musimy pamiętać, że w małych przestrzeniach lepiej sprawdzą się kolory jasne, pastelowe, które delikatnie odbijają światło i tworzą optycznie wrażenie bardziej przestronnego wnętrza.

W przypadku dużego salonu, możemy swobodnie zastanawiać się nad kolorami – efektowne może być połączenie jasnych i ciemnych kolorów na przykład na przeciwległych ścianach pomieszczenia.

Home 1

Dobrym pomysłem może być również wykorzystanie nowoczesnych, barwnych tapet welurowych z atrakcyjnym wzorem lub fototapet. Jeśli zastosujemy taką tapetę na jednej ze ścian salonu, pozostałe ściany możemy pomalować odpowiednio dopasowaną kolorystycznie farbą – przestrzeń wówczas nabierze odpowiedniej harmonii.

Kolor ścian powinniśmy również dopasować do innych elementów wystroju – podłogi i mebli. W przypadku ciemnych mebli lepiej nie decydować się na ciemne kolory ścian, ponieważ wówczas cały pokój nabierze ponurego wyrazu.